Kuidas valmistuda lemmikloomaga külmadeks sügisilmadeks?

02.10.2024

Kuidas valmistuda lemmikloomaga külmadeks sügisilmadeks?

Sügis on aeg, mil loodus vahetab oma värve ja ilmad muutuvad tunduvalt jahedamaks. Külmad sügisilmad võivad saabuda ootamatult, mistõttu on hea nendeks valmis olla. Siin on mõned näpunäited, kuidas sügist nii tervitada, et külm ligi ei pääseks ja enesetunne jääks heaks. 

Riietus ja kaitse külma eest

Kasside puhul on oluline jälgida, et nad ei viibiks külmas liiga kaua, eriti kui nad on harjunud õues käima. Veendu, et neil oleks alati võimalus sooja kohta varjuda. Kui sinu kassile meeldib ainult teki sees puhata, siis võid mõelda kampsuni peale, mis hoiaks teda soojas ka tema teistes lemmikpaikades, peale voodi või diivani.

Kui sul on koer, kellel on lühike karv või kes on väiksemat tõugu, võib ta vajada sügisel lisakaitset. Soovitame talle vett ja tuult hülgavat ning soojust pidavat koerte jopet. Kui koer on rohkem aktiivne, võib eelistada õhemat jopet. Oluline on, et koera riietus oleks mugav ning ei takistaks liikumist.

Loe siit, kuidas valida sobivat jopet oma lühikarvalisele või pikakarvalisele koerale.

Kodu hubaseks ja soojaks

Lemmikloomad veedavad sügisel suurema osa ajast toas, seega on oluline, et nende pesapaik oleks soe ja mugav. Pane nende magamisase külma ja tuule eest kaitstud kohta, eemale külmadest akendest või ustest. Soojad tekid ja pesad on neile mugava aseme pakkumiseks suurepärased. Kui kass või koer armastab end aknalaual soojendada, siis veendu, et aknad ei laseks külma õhku sisse.

Hoolitse lemmiku tervise eest

Sügis on hooaeg, mis võib kaasa tuua erinevaid terviseprobleeme lemmikutele, näiteks külmetushaigused või liigesevaevused. Küsi loomaarstilt nõu, kas oleks vajalik kasutada toidulisandeid, mis toetavad liigeste tervist, või soojendavaid matti, kus lemmik saaks magada. Regulaarne kontroll loomaarsti juures on samuti soovitatav, et veenduda kas lemmik on sügiseks valmis ja terve. Loe siit, millised on erinevad lemmikute sügisesed tervisemured ja kuidas neid ennetada. 

Õues käimine ja aktiivsus

Kuigi ilmad on jahedamad, vajavad lemmikloomad siiski regulaarset liikumist ja mängimist. Koerte puhul on oluline, et nad saaksid iga ilmaga kasvõi lühikese jalutuskäigu tehtud. Need võivad halva ilma korral olla lühemad, aga sel juhul sagedasemad, et koer piisavalt liikuda saaks. Pärast jalutuskäiku kuivata koera karv kindlasti ära, et vältida külmetumist.

Kui sul on kass, kes käib õues, siis jälgi, et ta ei viibiks külmadel päevadel liiga kaua väljas. Paku talle siseruumides piisavalt tegevusi - mängi temaga või osta talle näiteks ronimispuu, see hoiab teda aktiivsena ning tal ei hakka igav.

Toitumine ja vedelikutarbimine

Külm ilm võib suurendada lemmikloomade energiavajadust, eriti kui nad veedavad aega külma ilma käes õues. Veendu, et nende toit oleks tasakaalustatud ja sisaldaks kõiki vajalikke toitaineid, et nad püsiksid terved ja tugevad. Ära unusta ka piisavat vedelikutarbimist. Kuigi sügis on jahedam, vajavad lemmikud endiselt piisavalt vett, et olla hüdreeritud. Eriti tähtis on see väga soojaks ja kuivaks köetud kodudes.

Külmad sügisilmad võivad tunduda paljudele väga ebameeldivad, kuid korraliku ettevalmistuse ja hoolitsuse abil saab sinu lemmikloom olla õnnelik ja terve kogu hooaja vältel. Tekita talle soe ja turvaline keskkond ning naudi temaga koos sügist!

PetCity Blog:

Kõik postitused