Kuumal suvepäeval võib lemmikloomi tabada kuumarabandus.Kuna lemmikud ei higista nagu meie, on neil oluliselt raskem kuuma taluda. PetCity kauplusest leiad õnneks laia valiku tooteid, mis aitavad su lemmikul hoida enda kehatemperatuuri normis.
Väga soojal päeval peaks otsest päikest vältima ning jalutuskäigud tegema pigem kas varahommikul või hilisõhtul. Kindlasti peaks olema alati kaasas joogivesi. Mitte mingil juhul ei tohi lemmiklooma palaval päeval üksi autosse jätta - vaid paari minutiga võib autos olev temperatuur õues valitsevatest soojakraadidest üle kümne kraadi kerkida!
Kuumarabandusele on vastuvõtlikumad lühininalised tõud – nii kassid kui koerad. Leitsakut taluvad halvemini tumeda ja paksu karvkattega, vanemad või väga noored lemmikud.
Selleks, et aga saaksid enda lemmikuga suve nautida, oleme pannud kokku mõned ideed, mis aitavad suvekuumust paremini taluda ka su neljakäpalisel.
1. Basseinipidu koerale- aga miks mitte?! - Kutsu neljakäpalised sõbrad külla ja Flamingo libisemiskindla põhjaga koertele mõeldud basseinis võib pidu alata! Eriti vinge peo saad, kui mõni vihmuti ka jooksma jätta.. Kes saab veejoa esimesena kinni püütud? Seda pidu meenutatakse sabaliputuste saatel veel kuid hiljem! Kusjuures PetCityst leiad ka maruvahvad spetsiaalselt koertele mõeldud Beeztees jahutavad matid, mille ääres on vihmutid, mis voolikuga ühendades vett pritsivad.
2. Jäätis teeb tuju heaks ja pakub jahutust! Paku koerale külmutatud FoodStudio koertele mõeldud puljongit. Enne puljongi sügavkülma lükkamist võid sinna sisse panna ka veidi krõbinaid või maiustusi, siis on koeral puljongijäätist nosides veelgi rohkem maitseelamusi ja avastamist! Kui koerale puljong aga ei meki, saab abi Beeztees ja Flamingo jahutavatest "jäätistest", mille saad veega täita ja sügavkülma jätta. Kuumal suvepäeval on need koertele asendamatud lemmikmänguasjad.
3. Loodusesse ujuma ja mängima! Õnneks on meil Eestis veekogusid, kus saab edukalt koos enda koeraga ujumas käia (kindlasti kontrolli enne reegelid, kõik rannaalad pole koertele lubatud). Võta kaasa ka mõni vees hõljuv mänguasi, mida saad vette loopida. Vees hõljuvaid tooteid on brändidel nagu Chuckit, Hunter, West Paw ja Kong.
4. Mõnus sup-laua või kanuumatk? Jah, muidugi! Pane koerale selga erksas toonis päästevest. Kui kogemata kanuu ümber käib, on koer päästevestis kergelt nähtav ja turvaliselt vee pinnal! Vette kukkudes võib koer sattuda paraku paanikasse, ta hakkab rahmeldama ja rapsima, kulutades selleks liigselt energiat. Kandes päästevasti, mis teda hoiab turvaliselt vee pinnal, on koeral palju turvalisem olla.
5. Hubane kodus olemine on alati mõnus! Ei tasu kuumal ilmal enda lemmikut liigselt koormata. Kodus paku talle võimalus olla jahedamas kohas (näiteks vannitoas) ja osta enda koerale jahutusmatt, millel ta saab puhata ja veidi jahedamat kohta nautida. Samuti on Beeztees töötanud välja põnevad jahutavad kaelarihmad, millest lemmikul võib kuumal ilmal kasu olla. Abi on kindlasti ka erinevatest jahutusvestidest, mille saad märjaks teha, välja väänata ning seejärel koerale selga panna.
Kuumarabanduse sümptomid:
- Oksendamine ja kõhulahtisus
- Ilavool
- Tugev lõõtsutamine, silmade vilamine
- Südame rütmihäired
- Erkpunased limaskestad
- Loid olek või vastupidi – rahutu olek
- Teadvuse kaotus
- Šokk
NB! Kuumarabanduse korral tuleb viivitamatult loomaarstile helistada ja sõita kliinikusse. Tegu on eluohtliku seisundiga, mis võib lõppeda surmaga. 24/7 avatud Rannamõisa loomade kiirabi saad kätte lühinumbril: 15222