Koera tervis

  • Kuidas seeniorkoera elu mugavamaks teha?

    Meie karvased sõbrad toovad ellu palju rõõmu ja armastust, kuid kahjuks ei ela nad sama kaua kui meie. Koerte vananemine on loomulik protsess, kuid see võib olla omanikele ootamatu. Seeniorkoera eest hoolitsemine nõuab erilist tähelepanu ja armastust. Siin on mõned märgid, et su koer vananeb ning näpunäited, kuidas tema parimad aastad mugavaks teha.

    Loe edasi...

  • Kodune SPA päev sinu lemmikule!

    Tee oma lemmikule lõõgastav kodune SPA päev, et hoida tema tervist ja tõsta meeleolu. Siin on mõned lihtsad sammud, kuidas seda oma sõbrakesele korraldada.

    Loe edasi...

  • Kuidas teha oma aed lemmikusõbralikuks?

    Kui sul on oma aed ja tore lemmikloom kodus, siis on oluline tagada, et aed oleks turvaline paik nii sulle kui ka sinu neljajalgsele sõbrale. Siin on mõned nõuanded, mida meeles pidada, et luua lemmikusõbralik aed.

    Loe edasi...

  • 10 tegevust, mida sel suvel koos oma koeraga teha!

    Kas tahaksid oma lemmikuga ilusast suveilmast maksimumi võtta, kuid ideed on otsas? Siin on 10 tegevust, mida sel suvel koos oma karvase sõbraga ette võtta!

    Loe edasi...

  • Kuumalaine: kuidas hoida ära kuumarabandus koeral?

    Suvi on nii sulle kui ka sinu lemmikule vägagi mõnus ja nauditav aeg, kuid palavad päevad toovad endaga kaasa ka ohte. Näiteks on koertele soe ilm palju ohtlikum, kui meile ning neil on oht saada kuumarabandus. Selle vältimiseks on siin sulle mõned ideed ja näpunäited.

    Loe edasi...

  • Ettevaatust, mürk!

    Loomakliinikusse jõuab üsna palju mürgistuse kahtlusega loomi. Paremal juhul piirduvad sümptomid oksendamise ja kõhulahtisusega, mis alluvad ravile, kuid on ka tõsiseid juhtumeid, mis vaatamata pingutustele lõppevad loomale halvasti. Kuidas oma lemmikut nende eest kaitsta?

    Loe edasi...

  • Kuidas jahutada koera kuumal suvepäeval?

    Kõige lihtsam on tagada lemmikule jahe varjuline koht kodus; valida jalutuste ajaks jahedam kellaaeg ning anda talle palju juua. Kui olete otsustanud siiski veeta oma päeva kuuma käes, siis pakkuge kindlasti oma koerale jahutust! Siin on 5 võimalust, kuidas oma lemmikut jahutada:

    Loe edasi...

  • Kuuma ilma ohud lemmikloomadele

    Veterinaar Kertu Kivirand vastab küsimustele, kuidas kuumus koertele mõjub ja kuidas neid ülekuumenemise eest kaitsta.

    Loe edasi...

  • Sööbik ja Pisik võivad kimbutada ka koeri

    Zucchini tegi hambapesuga tutvust juba noores eas, kui PetCity veterinaar kutsikakoolis meile rääkis, et oma uut perekonnaliiget tuleks suuhügieeniga harjutada juba varakult. Nüüd on Zucchini üle aasta vana ning hambapesu vastu ei ole tal enam midagi.

    Loe edasi...

  • Hambakivi koeral? Kuidas ravida ja ennetada?

    Loe edasi...

  • Mida teha, kui koera hammustab rästik?

    Suvisel ajal armastab eestlane ikka puhata. Käiakse nii reisidel kui nauditakse seda üürikest sooja päikeselist aega ka Eestis. Kogu perega linnast maale seiklema minnes võiks olla valmistunud muuhulgas ka selleks, et kusagil raiesmikul või metsa serval päikese käes peesitama jäänud uss teie koera hammustab.

    Loe edasi...

  • Kuidas hoida lemmiku karv terve ning säravana talvehooajal?

    Talvised ilmastikuolud võivad olla karmid mitte ainult meile, vaid ka meie neljajalgsetele sõpradele. Siin on mõned praktilised nõuanded, kuidas tagada oma lemmikule tervislik ja särav karv ka talvekuudel.

    Loe edasi...

  • Vaimse tervise kuu: koerte massaaž!

    Oktoober on vaimse tervise kuu. Lisaks inimeste vaimsele tervisele peaksime koeraomanikena pöörama tähelepanu ka oma lemmiku vaimsele tervisele. Siin on oma koht ka massaažil.

    Loe edasi...

  • Malassezia ehk pärmseene vohamine. Mis see on ja kuidas ravida?

    Veterinaar Aleksandra Zvonnikova vastab küsimustele koerte ja kasside pärmseene vohamise kohta ja kuidas ennetada või ravida sellega seonduvaid terviseprobleeme. Tõlkinud Gerlin Gil. 

    Loe edasi...

  • Levinumad terviseprobleemid kutsikatel ja kassipoegadel

    Õnneks satuvad kutsikad ja kassipojad enamasti loomakliinikusse rutiinseks esmaseks ülevaatuseks, vaktsineerimiseks ja mikrokiibistamiseks. Terviseprobleemidest, millega kliinikusse pöördutakse, on sagedasemad seedehäired, välis- ja siseparasiidid ning viirushaigused.

    Loe edasi...