Lihaste terviseks, taastumiseks ning soorituseks oluliseimateks toitaineteks on E-vitamiin, seleen, tiamiin ja magneesium. Isegi, kui hobuse dieedis puudub kasvõi üks mainitud komponentidest, on parim hobuse tulemus sisuliselt võimatu. Ka tugev ja põhjalik treening ei suuda seda kompenseerida.
E-vitamiin on tugev antioksüdant, mis neutraliseerib lihasrakkudes energia loomise kõrvalproduktina tekkivaid vabu radikaale. Piisav E-vitamiini tase organismis on hädavajalik, et hobune saaks peale koormust taastuda ning kiiremini uuesti treeningusse asuda. Kui treeningus hobusel on E-vitamiini puudus, siis esmasteks tunnusteks on pikenenud perioodil valulikud lihased peale rasket tööd, mis omakorda võivad progresseeruda lihasvärinateks. Lisaks võib e-vitamiini defitsiidi käes vaevlevat hobust kimbutada üleüldine energiapuudus, kehv lihaskonditsioon ning neuroloogilsed sümptomid (tagajalgade lohistamine jms). Kui „töötu“ hobune saab enda E-vitamiini normi kätte üldjuhul värskest rohust, siis treeningutega tegelev hobune vaid muruga välja ei tule. Heaks E-vitamiini allikaks on näiteks kontsentreeritud sööt või toidulisand.
Seleen on kui E-vitamiini partner: ilma üksteiseta ei täida kumbki enda ülesandeid kuigi hästi. Näiteks ei omasta ilma piisava E-vitamiini tasemeta söödast seleeni, see omakorda võib viia seleeni puuduseni. Seleeni ülesandeks on neutraliseerida üleliigseid peroksidaate. Lisaks tugevdab seleen immuunsüsteemi, on tugev antioksüdant ning reguleerib kilpnäärme hormoonide taset. Ainepuudust ei pruugi märgata hobusel, kes aktiivselt treeningutega ei tegele, kuid see on märgata tugeva koormusega loomadel. Üheks sümptomiks on näiteks lihaskangus, tihti kannatavad seleeni puuduse all ka varsad. NB! Seleeni ei tohiks kindlasti hobusele ülemäära anda, kuna mürgistuse tundemärgid võivad ilmneda juba 20mg dooside juures. Soovituslik kogus on kuni 5mg päevas.
Tiamiini üks põhiülesandeid on ensümaatiline energia vabastamine süsivesikutest ning samuti on ta vajalik närvisüsteemi, südame ja imuunsüsteemi normaalseks funktsioneerimiseks. Tiamiinipuudusele viitavab üleüldine nõrkus, jäsemete koordinatsioonitus, lihaskrambid. Õnneks on teraviljad – kaer, nisu ja oder, naturaalselt kõrge tiamiini sisaldusega.
Magneesium reguleerib hobuse organisms paljusid biokeemilisi ja füsioloogili protsesse. Näiteks ei suuda magneesiumipuuduses vaevlev hobune lihaseid lõdvestada, samuti võib hobune muutuda närviliseks. Tekkida võivad ka lihasvärinad.
Kui otsid enda hoolealusele toidulisandit, mis sinu hobuse lihaseid toetaks, tasuks talli soetada Cavalor Muscle Fit. Muscle Fit sisaldab kõiki lihaste normaalse töö eluks vajalikke toit- ja mineraalaineid. Peale eelmainitud ainete on nimetatud toidulisandis ka C-vitamiini, bioflavonoide, lüsiini, mangaani, tsinki. Tulemused võivad avalduda juba 3-7 päeva pärast ning õige pea oled jälle endise, rahulikuma ja koostööaltima hobuse omanik.
Cavalor® Muscle Fit on täiendsööt, mis täiendab hobuste toitainete vajadusi, et tagada optimaalne lihaskonna töövõime. Kasutada enne ja pärast intensiivset jõupingutust. Kahe päeva möödudes on sinu hobune vähem vastuvõtlikum lihasjäikusele ja valulikkusele.
Cavalor® Muscle Fit sisaldab laia valikut toitainete elemente, mis takistavad piimhappe teket ning lagundavad ja eemaldavad organismist piimhappe jääke suhteliselt kiiresti, seda isegi pingelistel hetkedel. Cavalor® Muscle Fit omab lisaks ka tugevat põletikuvastast toimet. Cavalor® Muscle Fit on hiljuti rikastatud ka isoleeritud vadakuvalguga, seal leiduv immuunühend, aitab lihaste jõudlust kasvatada läbi oma antioksüdantse toime. Cavalor® Muscle Fit'i koostises on lai valik septsiaalseid vitamiine, mineraale, ürte, aminohappeid, väävlilähteaineid, looduslikke antioksüdante ja muid toiteaineid, mis muudavad selle toote paljude spetsialistide poolt soovitatavaks.